STEPP erkend als kunstenfederatie

STEPP erkend als kunstenfederatie

vrijdag 14 juli 2023

Onze collega's van STEPP werden door de overheid erkend als kunstenfederatie. Dat is goed nieuws voor zij die in onze sector werken met een kunstwerkstatuut.

Twintig jaar geleden werd het kunstenaarsstatuut in het leven geroepen, een aanpassing van de regels rond sociale zekerheid die was toegespitst op kunstenaars. Dat statuut werd ondertussen grondig hervormd tot het zogenaamde kunstwerkattest. Dat attest geldt niet enkel voor kunstenaars, maar spreekt over “kunstwerkers”: ook wie kunstenaars artistiek of technisch ondersteunt kan in aanmerking komen.

In het kader van het nieuwe kunstwerkstatuut wordt een commissie samengesteld die gaat over de goedkeuring van de aanvragen. Die commissie is samengesteld uit afgevaardigden van de erkende kunstenfederaties. Voor de productionele, ontwerpende en technische profielen is het dus goed nieuws dat STEPP nu ook mee aan tafel zit om de aanvragen van het kunstwerkattest te beoordelen.

Je kan het Ministerieel besluit van 6 juli 2023 over de erkenning als kunstenfederatie hier lezen: https://www.ejustice.just.fgov.be/cgi_2018/article.pl?language=nl&sum_date=2023-07-10&lg_txt=n&numac_search=2023203079

---

Photo by Bence Szemerey: https://www.pexels.com/photo/silhouette-of-people-standing-on-backstage-6749981/

Ander nieuws

image
WILM survey: welbevinden van vrouwen in de live muziekindustrie

4 december, 2023

Vrouwen in technische beroepen zijn ook in de eventsector een minderheid. W...
image
Nieuwe regeling voor jaarlijkse vakantie in 2024: overdracht van niet-opgenomen verlofdagen

29 november, 2023

Op dit moment geldt dat als een werknemer tijdens zijn vakantie ziek wordt,...
image
Koop nu je ticket voor Echo24 en geniet van de vroegboekkorting!

28 november, 2023

Schrijf je nu in voor Echo24, het event van de Event Confederation op 6 feb...
image
Walkies4Events Workshop Radiocommunicatie - 14 & 15/12

28 november, 2023

Wat kan je doen met radiocommunicatie en hoe gebruik je die walkie op de go...
image
Onderzoek: Inclusie in de context van muziekfestivals en events

22 november, 2023

5% ofwel meer dan een half miljoen van de Belgische bevolking vormt een onz...
image
Koop nu je ticket voor Echo24 en krijg een deel van je ticket terugbetaald!

19 november, 2023

De editie van 2023 was een daverend succes. We hopen je dus terug te zien o...
image
Memorandum voor een florerende eventsector

18 november, 2023

De verkiezingen van 2024 zijn niet meer zo veraf. Daarom hebben we samen me...
image
De Sint komt belastingvrij

17 november, 2023

Binnenkort is het weer geschenkentijd! Maar een geschenk is niet altijd een...